Dovolim si upresnit, ze zde bylo zameneno slovo "utkani" a "zapas" (utkani se sklada z prislusneho poctu zapasu: 10 v soutezi Muzi, a 5 zapasu v soutezi Mixy a Zeny)
Diskusní fórum by mělo sloužit návštěvníkům bresťáckého webu k možnosti reagovat na různé události ze soutěží BREST, na materiál kterým hrajeme, na podmínky při hře apod. Pokud hledáte tým za který by jste chtěli hrát nebo naopak hledáte hráče na doplnění týmu, tak prosím klikněte na diskuzní fórum: Hledá se hráč / tým. Prosím všechny uživatele o slušné a korektní příspěvky.
Diskuse
Re: Re: náhradník ve vyšší lize
Pavel | 01.03.2015
Kdo zjistí zda náhradník z nižší soutěže nenastoupil proti šestému soupeři? V případě, že by k tomu došlo, bude výsledkem pouze kontumace utkání nebo čeká případně trest i pro jednotlivce?
Re: Re: Re: náhradník ve vyšší lize
Ludek Vodica | 05.03.2015
Primarne by toto mel zjistit vedouci prislusne ligy. Tuto moznost ma vsak kdokoliv (porovnanim poctu odehranych zapasu jednotlivcu v jednotlivych kolech dle vysledku na webu). Vysledkem je kontumace neopravnene odehranych zapasu, jednotlivce dle soucasneho SR nelze potrestat.
Re: Re: Re: Re: náhradník ve vyšší lize
Pavel | 05.03.2015
Kdo odehrál debla se ale na webu zjistit nedá, takže tam případné překročení 5 zápasů může odchytit jen vedoucí ligy, ne?
Re: Re: Re: Re: Re: náhradník ve vyšší lize
Ludek Vodica | 06.03.2015
Ano, u ctyrhry pouze vedoucí ligy - mate-li podezreni, ze k tomu doslo, kontaktujte jej...
ranking
Jirka B. | 15.02.2015
šlo by zde nějak odtajnit, jak se počítá žebříček hráčů napříč všemi ligami?
Re: ranking
Ludek Vodica | 16.02.2015
zebricek se sklada se ze souctu techto hodnot:
a) % uspesnosti
b) koeficient narocnosti soutěže (od 35 bodu v 7.lize po 100 v 1.lize)
c) % poctu odehranych utkani v soutěži (vysledna hodnota se nasobi koeficientem 0,2)
d) bodu pridelenych za vysledky na preboru BREST z predchazejiciho roku (od 0,5 po 20 bodu)
snad jsem to popsal srozumitelne.
Orel Kr.Pole "A"
Luděk Rybníček | 03.02.2015
Příspěvek z trochu jiného soudku.
Po dlouhé době jsem včera nastoupil za Motivaci "A" k zápasu v 1. lize proti Orel Kr.Pole "A". Jednalo se o zápas dvou týmů ohrožených sestupem, čili bylo o co hrát.
Chtěl bych ohodnotit naprosto férové prostředí ve kterém se utkání odehrálo.I když se většina zápasů hrála na 5 setů a bylo to sportovně vyhrocené nedocházelo k žádným "psychologickým" tahanicím, nikdo se nehádal, povzbuzovalo se sportovně a i když to zní naprosto samozřejmě,tak mě určitě mnozí dáte za pravdu, že to v řadě případů takhle není.
I když jsme nakonec zápas prohráli 6:4 chci říct:
HRÁČI Orlu Kr. Pole "A" MÁTE MŮJ RESPEKT!!
Luděk Rybníček
Re: Orel Kr.Pole "A"
Luděk Vodica | 11.02.2015
Díky za oceneni... :-)
(jen doufam, ze to v BREST-u neni snad tak spatne, aby se za "samozrejmost" chvalilo...)
baráž na konci ročníku?
Pavel | 23.01.2015
Co byste říkali na návrh, že by se od nového ročníku Brestu zavedla baráž, v níž by se po skončení všech lig mezi sebou utkávaly v baráži (v přímém souboji) tým, který se umístí třetí od konce ve vyšší lize s týmem, který bude v nižší soutěži třetí odshora?
(Zejména v soutěžích, kde jdou brzy do bodového trháku dva mančafty by bylo o co hrát a soutěž by dostala ještě větší náboj.)
Nový systém zápasu s pauzírováním
risak | 23.10.2014
Musím říct, že nový systém losování zápasů s pauzírováním je pěkně naprd. Když projdu výsledkama všech lig od 1. po 7. tak po 4.kole jsou výsledky úplně k ničemu. Počet odehraných zápasů týmů se pohybuje od 1 po 4. To znamená, že průběžný pořadí nemá žádnou vypovídací hodnotu a není potřeba, aby byly výsledky každý kolo na netu, stačí v polovině a na konci soutěže. Když vám soupeř odřekne jeden termín a druhej tejden máte povinnou pauzu, tak nehrajete 14 dní. Tož nevím jak ostaním, ale mě tento novej systém těžce nevyhovuje.
Re: Nový systém zápasu s pauzírováním
Pavel | 23.10.2014
Souhlas, nemá to pro hráče žádnou výhodu! A když odřekne soupeř mezi dvěma volnými koly, tak mančaft hraje jen jednou měsíčně...
Proč tu vůbec na webu není anketa? Zrovna u tohodle by mě zajímal vox populi.
Re: Nový systém zápasu s pauzírováním
Zdeněk Toufar | 18.11.2014
Ahoj Rišáku, byla to změna pro letošní sezonu, a pokud se neosvědčí, tak skončí kde? Skončí v propadlišti dějin.
Jsem jeden z těch, kteří tuto navrženou změnu podpořili, takže cítím odpovědnost se k tomu vyjádřit. Důvodů, kvůli kterým se k této změně přistoupilo, bylo více, za nejzákladnější považuji dva.
První, v předešlé sezoně 2013/2014 se do soutěží přihlásilo více družstev než v sezoně 2012/2013 a vyvstala otázka, jak organizovat soutěže? Vytvořit další ligu se 4-5ti účastníky?
Anebo vyšší počet účastníku „rozprostřít“ do stávajících soutěží? Použilo se řešení B, což přineslo to, že 1-5 liga se hrála v deseti týmech a 6+7 liga ve 12ti týmech. Což zase s sebou přineslo skutečnost, že se soutěže 1-5 hrály podle jiného losu (pro 10 družstev) než soutěže 6+7 (pro 12 družstev). Toto samo o sobě problém nepřineslo, nicméně určitý problém to přineslo „klubům“, které měly více družstev a měly také pevný hrací termín (možná jich není až tak moc, ale zaplať Pán Bůh za ně, protože pevný hrací termín podporuje určitý řád, pravidelnost a mantinely pro leckdy nelehké domlouvání termínů utkání.
Pokud však tyto kluby měly 1 družstvo v soutěži s losem pro 10 týmů a další v soutěži s losem pro 12 účastníků, tak bylo nemožné dosáhnout stavu „první doma druhý venku“ a další týden „první venku druhý doma“ (mimochodem režim, bez kterého by kluby a oddíly stolního tenisu, které hrají soutěže pod hlavičkou ČÁST a mají třeba 6-7 družstev, tak by vůbec nemohly fungovat).
Takže možnost střídání režimu doma-venku byl zřejmě hlavní důvod, kvůli kterému se tato změna udělala.
Pokud se tento sytém neosvědčí, tak je to věc k debatě a k případné změně k původnímu stavu. Pokaždé, když se něco změní, tak to přinese něco pozitivního i negativního. Jde jen o to, posoudit co převažuje. Po skončení sezony budou mít družstva možnost vyjádřit se ke skončené sezoně a dát návrh na úpravu toho či onoho.
Určitě je dobře, pokud jsi nespokojený, že jsi toto téma otevřel už teď, protože do konce sezony si mohou ostatní udělat „jasno“ v tom, co jim vyhovuje víc.
Zdravím, Zdeněk.
Re: Re: Nový systém zápasu s pauzírováním
Hana- Bosonohy | 19.11.2014
Střídání režimu doma-venku: tak tohle se moc nepovedlo, nevím podle jakého klíče byly vylosovány Bosonohy C: týden od 22.9.zápas doma, týden od 29.9.zápas doma, týden od 6.10.zápas doma, týden od 13.10.volný termín, týden od20.10.náhradní termín, týden od 27.10 opět zápas doma! Díky za odpověď Zdeňku.
Hana
Re: Re: Re: Nový systém zápasu s pauzírováním
Luděk Vodica | 19.11.2014
Zdravím, na Váš dotaz si dovolím reagovat já jakožto "navrhovatel" tohoto systému. Zdeňkem zmíněné střídání režimu doma-venku totiž neznamená to, že každé družstvo bude pravidelně hrát např. sudé kolo “doma” a liché “venku” (takové rozlosování nelze ani připravit) ale možnost prostřídání dvou družstev hrajících ve stejném termínu ve stejné herně, tak aby jejich termíny nekolidovaly. Strávil jsem hodiny sestavováním kombinací jak rozpis sestavit, aby: a) bylo možné zohlednit střídání doma x venku (ve smyslu mnou výše uvedeném) a současně kombinaci doma x doma (řešil jsem situaci, kdy 4 družstva hrají ve stejném termínu) ; b) aby byl dodržen 8.4. SŘ v rámci řádného rozlosování; c) aby byl pokud možno zachován rozpis z minulosti protože jeho oprava v rámci současného program pro zapisování výsledků je dost náročná. Proto tedy hrajete během 4 kol 3 x doma (všiml jsem si, že v těch 4 kolech máte volný los, ale to proto, že při určení volných míst v rozpisu jsem přihlížel k tomu, aby v 16. kole, které je mezi náhradním termínem a prázdninami nebylo družstvo, které by mělo 3 týdny volno. Všechno se – i při velké snaze - uhlídat nedá. Pokud máte nějaké nápady jak (nejen) toto vše ošetřit budu za ně rád.